Podcast Generator 3.0 - en to ro_RO translation catalogue (134 entries)

en: No name given
ro_RO: Nici un nume introdus

en: Episode does not exist
ro_RO: Episodul nu exista

en: Missing fields
ro_RO: Campuri lipsa

en: Too much categories selected
ro_RO: Prea multe categorii selectate

en: Invalid Author E-Mail provided
ro_RO: E-mail de autor nu este valid

en: Size of the 'Short Description' exceeded
ro_RO: Dimensiunea campului 'Scurtă Descriere' este prea mare

en: Edit Episode
ro_RO: Editeaza Episodul

en: Main Informations
ro_RO: Informatiile Principale

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Short Description
ro_RO: Scurtă Descriere

en:  characters remaining
ro_RO: caractere ramase

en: Category
ro_RO: Categorie

en: You can select up to 3 categories
ro_RO: Puteti selecta pana la 3 categorii

en: Publication Date
ro_RO: Data Publicării

en: If you select a date in the future, it will be published then
ro_RO: Dacă selectați o dată în viitor, aceasta va fi publicată atunci

en: Date
ro_RO: Data

en: Time
ro_RO: Timp

en: Extra Informations
ro_RO: Informatii Extra

en: Long Description
ro_RO: Descriere detaliată

en: iTunes Keywords
ro_RO: Cuvinte cheie iTunes

en: Explicit content
ro_RO: Conţinut explicit

en: Author
ro_RO: Autor

en: Delete Episode
ro_RO: Şterge Episod

en: " characters remaining"
ro_RO: " caractere ramase"

en: New episodes were added
ro_RO: Noile episoade au fost adaugate

en: FTP Feature
ro_RO: Funcţia FTP

en: FTP Auto Indexing
ro_RO: Auto Indexare FTP

en: Begin
ro_RO: Incepe

en: Category already exists
ro_RO: Categoria exista deja

en: Manage categories
ro_RO: Administrează categorii

en: Add category
ro_RO: Adauga categorie

en: Category Name
ro_RO: Numele Categoriei

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Current Categories
ro_RO: Categoriile active

en: Delete
ro_RO: Şterge

en: Regenerate Feed
ro_RO: Regenereaza Fluxul

en: Successfully regenrated RSS feed
ro_RO: Feed RSS a fost regenerat cu succes

en: Return
ro_RO: Intoarcere

en: No category selected
ro_RO: Nu a fost selectata nicio categorie

en: Invalid filename, only A-Z, a-z, underscores and dots are permitted
ro_RO: Nume de fișier invalid, sunt permise doar A-Z, a-z, linie jos și puncte

en: File is too big, maximum filesize is:
ro_RO: Fisierul este prea mare, dimensiunea maxima este:

en: Invalid file extension
ro_RO: Extensie fisier invalida

en: The file upload was not successfully
ro_RO: Incarcarea fisierului nu s-a finalizat cu succes

en: Invalid mime type, are you actually uploading a
ro_RO: Tip mime invalid, încărcați de fapt un

en: Upload Episode
ro_RO: Încarcă Episod

en: uploaded successfully
ro_RO: incarcare cu succes

en: File
ro_RO: Fişier

en: characters remaining
ro_RO: caractere ramase

en: Yes
ro_RO: Da

en: No
ro_RO: Nu

en: Author Name
ro_RO: Numele Autorului

en: Author E-Mail
ro_RO: Email-ul Autorului

en: Upload episode
ro_RO: Incarcare episod

en: Welcome to your Podcast Generator Admin Interface
ro_RO: Bine ati venit la Panoul Admin a Podcast Generator

en: Invalid username or password
ro_RO: Nume utilizator sau parola incorecte

en: Username
ro_RO: Utilizator

en: Password
ro_RO: Parolă

en: Sign In
ro_RO: Intra

en: Toggle navigation
ro_RO: Comutare navigare

en: Episodes
ro_RO: Episoade

en: Upload New Episodes
ro_RO: Încărcați Episoade Noi

en: Edit / Delete Episode
ro_RO: Editează / Șterge Episodul

en: FTP Feature (Auto Indexing)
ro_RO: Funcție FTP (Indexare Automată)

en: Manually regenerate RSS feed
ro_RO: Generează manual feed-ul RSS

en: Themes and aspect
ro_RO: Teme şi aspect

en: Change Theme
ro_RO: Schimbă Tema

en: Customize your Freebox
ro_RO: Personalizați-vă Freebox-ul

en: Change Buttons
ro_RO: Schimba Butoanele

en: Podcast Platform Settings
ro_RO: Setări Platformă Podcast

en: Change Cover Art
ro_RO: Schimbă arta de pe copertă

en: Change Podcast Category
ro_RO: Schimbați Categoria Podcast

en: Podcast Details
ro_RO: Detalii Podcast

en: Change Podcast details
ro_RO: Schimbă Detaliile Podcast

en: Change Podcast Generator Config
ro_RO: Modificați configurația Podcast Generator

en: Podcast Generator Configuration
ro_RO: Configuraţie Podcast Generator

en: Change Podcast Generator Configuration
ro_RO: Schimbă Configuraţia Podcast Generator

en: Enable Audio and Video Player
ro_RO: Activați Playerul Audio si Video

en: Enable streaming in web browser
ro_RO: Activați streamingul în browserul web

en: Enable Freebox
ro_RO: Activați Freebox

en: Freebox allows you to write freely what you wish, add links or text through a visual editor in the admin section.
ro_RO: Freebox vă permite să scrieți liber ceea ce doriți, să adăugați linkuri sau text prin intermediul unui editor vizual în secțiunea admin.

en: Enable categories
ro_RO: Activați categoriile

en: Enable categories feature to make thematic lists of your podcasts.
ro_RO: Activați categoriile pentru a crea liste tematice ale podcast-urilor.

en: How many recent episodes in the homepage?
ro_RO: Cate episode recente pe pagina de pornire?

en: All
ro_RO: Toate

en: Use cron to regenerate the RSS feed
ro_RO: Folosiți cron pentru a regenera fluxul RSS

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Change Podcast Details
ro_RO: Modifica Detaliile Podcast

en: Podcast Title
ro_RO: Titlu Podcast

en: Podcast Subtitle or Slogan
ro_RO: Subtitlu sau Slogan pentru podcast

en: Podcast Description
ro_RO: Descriere podcast

en: Copyright Notice
ro_RO: Notă Copyright

en: Author E-Mail Address
ro_RO: Adresa Email Autor

en: Feed Language
ro_RO: Limba Feed-ului

en: Main language of your podcast
ro_RO: Limba principala a podcast-ului

en: Explicit Podcast
ro_RO: Podcast Explicit

en: Category 1 needs to be set
ro_RO: Categoria 1 trebuie setata

en: Select Podcast Category
ro_RO: Selectați Categoria Podcast-ului

en: Select Podcast Categories
ro_RO: Selectați Categoriile Podcast-ului

en: Select or change Podcast Categories (for iTunes)
ro_RO: Selectați sau modificați Categoriile Podcast (pentru iTunes)

en: Save
ro_RO: Salveaza

en: File is too big
ro_RO: Fisierul este prea mare

en: Image is not quadratic
ro_RO: Imaginea nu este cvadratică

en: File was not uploaded
ro_RO: Fisierul nu a fost incarcat

en: Store Cover
ro_RO: Coperta Magazinului

en: Change Cover
ro_RO: Schimba Coperta

en: The cover art will be displayed in the podcast readers.
ro_RO: Arta de pe copertă va fi afișată în cititorii de podcast.

en: Current Cover
ro_RO: Coperta curenta

en: Upload new cover
ro_RO: Încărcați o copertă nouă

en: Select file
ro_RO: Selectați fișierul

en: Upload
ro_RO: Incarca

en: Item exists
ro_RO: Obiectul exista

en: Name, Link and CSS Class needs to be set
ro_RO: Numele, Link-ul si Clasele CSS trebuie sa fie setate

en: Theme Buttons
ro_RO: Butoanele Temei

en: Click on the button you wish to edit
ro_RO: Faceți clic pe butonul pe care doriți să îl editați

en: Name (needs to be unique)
ro_RO: Nume (trebuie sa fie unic)

en: Link (where it should point to)
ro_RO: Link (catre unde va trimite)

en: Protocol (Leave it blank if you don't know what you are doing)
ro_RO: Protocol (lăsați-l necompletat dacă nu știți ce faceți)

en: Delete Button
ro_RO: Sterge Buton

en: Add Button
ro_RO: Adauga Buton

en: Theme Change
ro_RO: Schimba tema

en: Change theme
ro_RO: Schimba tema

en: Installed themes
ro_RO: Temele instalate

en: This theme is currently in use
ro_RO: Aceasta tema este in uz in prezent

en: Switch theme
ro_RO: Schimba tema

en: Customize Freebox
ro_RO: Personalizeaza Freebox

en: Current Freebox
ro_RO: Freebox Actual

en: Enable / Disable Freebox
ro_RO: Activeaza / Dezactiveaza Freebox

en: Disable Freebox
ro_RO: Dezactiveaza Freebox

en: Change Freebox content
ro_RO: Schimba continutul Freebox

en: Content
ro_RO: Continut

en: More
ro_RO: Mai mult

en: Download
ro_RO: Descarcă

en: Edit/Delete (Admin)
ro_RO: Editare/Ștergere (Admin)

en: Categories
ro_RO: Categorii
