Podcast Generator 3.0 - en to th_TH translation catalogue (132 entries)

en: No name given
th_TH: ยังไม่มีชื่อ

en: Episode does not exist
th_TH: ไม่พบ Episode

en: Missing fields
th_TH: การกรอกข้อมูลไม่ถูกต้อง

en: Too much categories selected
th_TH: มีรายการมากเกินไป

en: Invalid Author E-Mail provided
th_TH: ยังไม่มี E-Mail ของผู้ดำเนินรายการ

en: Size of the 'Short Description' exceeded
th_TH: ข้อความยาวเกินกำหนด

en: Edit Episode
th_TH: แก้ไข Episode

en: Main Informations
th_TH: ข้อมูลหลัก

en: Title
th_TH: ชื่อ

en: Short Description
th_TH: คำบรรยาย

en:  characters remaining
th_TH:  อักขระที่เพิ่มได้

en: Category
th_TH: รายการ

en: You can select up to 3 categories
th_TH: สามารถเลือกได้ 3 รายการ

en: Publication Date
th_TH: วันที่เผยแพร่

en: If you select a date in the future, it will be published then
th_TH: รายการจะถูกเผยแพร่ตามเวลาที่กำหนด

en: Date
th_TH: วันที่

en: Time
th_TH: เวลา

en: Extra Informations
th_TH: ข้อมูลเพิ่มเติม

en: Long Description
th_TH: ข้อความบรรยาย

en: iTunes Keywords
th_TH: คำสำคัญใน iTunes

en: Explicit content
th_TH: เนื้อหาเฉพาะ

en: Author
th_TH: ผู้ดำเนินรายการ

en: Delete Episode
th_TH: ลบ episode

en: " characters remaining"
th_TH:  อักขระที่เหลือ

en: New episodes were added
th_TH: episode ใหม่ถูกเพิ่มแล้ว

en: FTP Feature
th_TH: ความสามารถของ FTP

en: FTP Auto Indexing
th_TH: จัดเรียงข้อมูลอัตโนมัติผ่าน FTP

en: Begin
th_TH: เริ่ม

en: Category already exists
th_TH: มีรายการอยู่แล้ว

en: Manage categories
th_TH: จัดการรายการ

en: Add category
th_TH: เพิ่มรายการ

en: Category Name
th_TH: ชื่อรายการ

en: Add
th_TH: เพิ่ม

en: Current Categories
th_TH: รายการทั้งหมด

en: Delete
th_TH: ลบ

en: Regenerate Feed
th_TH: สร้าง Feed

en: Successfully regenrated RSS feed
th_TH: สร้าง RSS feed แล้ว

en: Return
th_TH: ตกลง

en: No category selected
th_TH: ยังไม่ได้เลือกรายการ

en: Invalid filename, only A-Z, a-z, underscores and dots are permitted
th_TH: ชื่อไฟล์ไม่ถูกต้อง, อักขระที่ใช้ได้ คือ  A-Z, a-z, _ และ .

en: File is too big, maximum filesize is:
th_TH: ไฟล์ใหญ่เกินไป!! ขนาดไฟล์ที่อนุญาตต้องไม่เกิน

en: Invalid file extension
th_TH: ชนิดของไฟล์ไม่ถูกต้อง

en: The file upload was not successfully
th_TH: ส่งไฟล์ไม่สำเร็จ!

en: Invalid mime type, are you actually uploading a
th_TH: mime type ไม่ถูกต้อง

en: uploaded successfully
th_TH: ส่งไฟล์สำเร็จแล้ว

en: File
th_TH: ไฟล์

en: characters remaining
th_TH: อักขระที่เหลือ

en: Yes
th_TH: ใช่

en: No
th_TH: ไม่ใช่

en: Author Name
th_TH: ชื่อผู้ดำเนินรายการ

en: Author E-Mail
th_TH: E-Mail ของผู้ดำเนินรายการ

en: Upload episode
th_TH: เพิ่มตอนใหม่

en: Welcome to your Podcast Generator Admin Interface
th_TH: ยินดีต้อนรับสู่หน้าสำหรับผู้ดูแลระบบของ Podcast Generator

en: Invalid username or password
th_TH: ชื่อผู้ใช้หรือรหัสผ่านไม่ถูกต้อง

en: Username
th_TH: ชื่อผู้ใช้

en: Password
th_TH: รหัสผ่าน

en: Sign In
th_TH: เข้าสู่ระบบ

en: Toggle navigation
th_TH: การนำทาง

en: Episodes
th_TH: Episode

en: Upload New Episodes
th_TH: เพิ่ม Episodes ใหม่

en: Edit / Delete Episode
th_TH: แก้ไข / ลบ Episodes

en: FTP Feature (Auto Indexing)
th_TH: ใช้ความสามารถของ FTP จัดเรียงข้อมูลโดยอัตโนมัติ

en: Manually regenerate RSS feed
th_TH: สร้าง RSS feed

en: Themes and aspect
th_TH: Theme และมุมมอง

en: Change Theme
th_TH: เปลี่ยน theme

en: Customize your Freebox
th_TH: ปรับแต่งกล่องข้อความ

en: Change Buttons
th_TH: เปลี่ยนปุ่ม

en: Podcast Platform Settings
th_TH: ตั้งค่า Platform ของ Podcast

en: Change Cover Art
th_TH: เปลี่ยนภาพปก

en: Change Podcast Category
th_TH: เปลี่ยนประเภทรายการของ Podcast

en: Podcast Details
th_TH: รายละเอียดของ Podcast

en: Change Podcast details
th_TH: เปลี่ยนรายละเอียดของ Podcast

en: Change Podcast Generator Config
th_TH: กำหนดคุณสมบัติของ Podcast Generator

en: Podcast Generator Configuration
th_TH: คุณสมบัติของ Podcast Generator

en: Change Podcast Generator Configuration
th_TH: กำหนดคุณสมบัติของ Podcast Generator

en: Enable Audio and Video Player
th_TH: เปิด Audio and Video Player

en: Enable streaming in web browser
th_TH: เปิดการ streaming ใน web browser

en: Enable Freebox
th_TH: ใช้กล่องข้อความ

en: Freebox allows you to write freely what you wish, add links or text through a visual editor in the admin section.
th_TH: คุณสามารถเพิ่มข้อมูลในกล่องข้อความได้โดยใช้ visual editor ในหน้าดูแลระบบ

en: Enable categories
th_TH: เปิดการแบ่งรายการ

en: Enable categories feature to make thematic lists of your podcasts.
th_TH: การแบ่งรายการ เป็นการจัดกลุ่มให้กับ podcast

en: How many recent episodes in the homepage?
th_TH: ระบุจำนวนรายการล่าสุดที่ต้องการแสดงในหน้าแรก

en: All
th_TH: ทั้งหมด

en: Use cron to regenerate the RSS feed
th_TH: สร้าง RSS feed ด้วย cron

en: Submit
th_TH: ส่ง

en: Change Podcast Details
th_TH: เปลี่ยนรายละเอียดของ Podcast

en: Podcast Title
th_TH: ชื่อของ Podcast

en: Podcast Subtitle or Slogan
th_TH: คำโปรยหรือ Slogan ของ podcast

en: Podcast Description
th_TH: คำบรรยายของ Podcast

en: Copyright Notice
th_TH: สงวนลิขสิทธิ์

en: Author E-Mail Address
th_TH: E-Mail Address ของผู้ดำเนินรายการ

en: Feed Language
th_TH: ภาษาของ Feed

en: Main language of your podcast
th_TH: ภาษาหลักของ Podcast

en: Explicit Podcast
th_TH: มีเนื้อหาเฉพาะหรือไม่

en: Category 1 needs to be set
th_TH: ต้องมีรายการอย่างน้อย 1 รายการ

en: Select Podcast Category
th_TH: เลือกรายการของ Podcast

en: Select Podcast Categories
th_TH: เลือกรายการของ Podcast

en: Select or change Podcast Categories (for iTunes)
th_TH: เลือกหรือเปลี่ยนประเภทรายการของ Podcast (สำหรับ iTunes)

en: Save
th_TH: บันทึก

en: File is too big
th_TH: ไฟล์ใหญ่เกินกว่าที่กำหนด

en: Image is not quadratic
th_TH: ขนาดของภาพไม่เหมาะสม

en: File was not uploaded
th_TH: ยังไม่มีการเพิ่มไฟล์

en: Store Cover
th_TH: เพิ่มภาพปก

en: Change Cover
th_TH: เปลี่ยนภาพปก

en: The cover art will be displayed in the podcast readers.
th_TH: ภาพปกจะถูกแสดงใน Podcast reader

en: Current Cover
th_TH: ภาพปกปัจจุบัน

en: Upload new cover
th_TH: เพิ่มภาพปกใหม่

en: Select file
th_TH: เลือกไฟล์

en: Upload
th_TH: เพิ่มไฟล์

en: Item exists
th_TH: มีชื่อนี้อยู่แล้ว

en: Name, Link and CSS Class needs to be set
th_TH: ต้องกำหนดชื่อ, Link และ CSS Class

en: Theme Buttons
th_TH: ปุ่มของทีม

en: Click on the button you wish to edit
th_TH: กดปุ่มที่ต้องการแก้ไข

en: Name (needs to be unique)
th_TH: ชื่อ (ต้องไม่ซ้ำกับชื่อที่มีอยู่)

en: Link (where it should point to)
th_TH: Link (จุดเชื่อมโยงที่ต้องการใช้)

en: Protocol (Leave it blank if you don't know what you are doing)
th_TH: Protocol (ปล่อยว่างไว้หากไม่แน่ใจว่าต้องระบุค่าอย่างไร)

en: Delete Button
th_TH: ลบปุ่ม

en: Add Button
th_TH: เพิ่มปุ่ม

en: Theme Change
th_TH: Theme ถูกเปลี่ยนแล้ว

en: Change theme
th_TH: เปลี่ยน Theme

en: Installed themes
th_TH: Theme ที่ติดตั้งแล้ว

en: This theme is currently in use
th_TH: Theme นี้ถูกใช้อยู่

en: Switch theme
th_TH: สลับ Theme

en: Customize Freebox
th_TH: ปรับแต่งกล่องข้อความ

en: Current Freebox
th_TH: รูปแบบกล่องข้อความปัจจุบัน

en: Enable / Disable Freebox
th_TH: ใช้ / ไม่ใช้กล่องข้อความ

en: Disable Freebox
th_TH: ไม่ใช้กล่องข้อความ

en: Change Freebox content
th_TH: เปลี่ยนข้อความในกล่องข้อความ

en: Content
th_TH: ข้อความ

en: More
th_TH: ข้อมูลเพิ่มเติม

en: Edit/Delete (Admin)
th_TH: แก้ไข / ลบ (ผู้ดูแล)

en: Categories
th_TH: รายการ
